Представники Київського річкового порту долучилися до Першого форуму регіонів України та Республіки Білорусь

Представники Київського річкового порту долучилися до Першого форуму регіонів України та Республіки Білорусь та прийняли участь у засіданні круглого столу з питань водного транспорту та розвитку річкового судноплавства між державами.

Співпраця з питань водного транспорту між країнами почалася давно, а сьогодні є можливість її розвитку на взаємовигідних умовах, Одним з головних напрямків такої співпраці є розвиток транспортного водного коридору.

Під час заходу обговорювали інвестиційний проект, який передбачає будівництво річкового порту в с.Нижні Жари Брагінського району та будівництво на Дніпро-Бузькому лимані (Херсонська область) глибоководного порту, де буде проводитись перевантаження вантажів з глибоководних морських суден на маловодні річкові.

Транспортний потенціал Дніпра дуже високий, а економічна користь від водних вантажоперевезень очевидна навіть у порівнянні з залізничним транспортом. Передбачається, що водні магістралі зв'яжуть не тільки Україну і Білорусь, а й інші сусідні країни.

Поглиблення дна судноплавних річок - один з найважливіших етапів роботи над проектом, він також передбачає і комплексний розвиток судноплавства на Прип'яті.

В рамках круглого столу також обговорювалися перспективи використання внутрішнього водного транспорту в міжнародних перевезеннях, відродження судноплавства в Україні та перспективи розвитку флоту в Республіці Білорусь. Наразі відпрацьовуються і правові питання співпраці: білоруська сторона виступила з ініціативою єдиної правової бази вантажоперевезень по Дніпру. За словами фахівців, розвиток судноплавства обох країн буде сприяти поліпшенню економіки шляхом створення нових робочих місць та залучення інвестицій в цю галузь.